آموزش کار با دستگاه کارتخوان
در این مقاله نحوه کار با دستگاه را آموزش ببینید

تاریخ انتشار : 1400/2/22/ نمایش : 315 / نظرات : 0

    بعد از اینکه دستگاه کارتخوان خود را خریدیم لازم است : 

  1. ابتدا آن را شارژ کنیم دستگاه کارتخوان نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری مثل موبایل نیاز به شارژ کردن دارد تا بتواند روشن شود و کار کند. آیکون شارژکارتخوانها معمولا در گوشه بالایی و راست دستگاه دیده می شود.
  2. نحوه قرار دادن صحیح رول در دستگاه به این صورت است که ابتدا درب رول دستگاه کارتخوان را باز کرده و رول را بصورتی که قسمت سفید رنگ آن به سمت بیرون باشد در دستگاه قرار میدهیم. 
  3. در مرحله بعد باید دستگاه را راه اندازی کنیم. هنگامی که کارتخوان خاموش است سیمکارت را وارد دستگاه کنیم و بعد کارتخوان را روشن کنیم. آیکون آنتن کارتخوانها معمولا در گوشه بالایی و چپ دستگاه دیده می شود.
  4. پشت هر کارت بانکی یک مگنت وجود دارد ( همان نوار سیاه رنگ پشت کارت ). این مگنت باید به سمت داخل دستگاه قرار بگیرد و بعد کارت را بصورت ریلی در قسمت مخصوص کارت بکشیم. در صورتی اینکار را درست انجام دهیم بر روی صفحه دستگاه ما عبارت ( لطفا مبلغ را وارد کنید ) ظاهر می شود.
  5. بعد از وارد کردن مبلغ باید رمز کارت را وارد کنیم. اگر کارت مشتری موجودی کافی داشته باشد ، رمز را درست وارد کرده باشیم و مشکل فنی در شبکه ی بانکی رخ نداده باشد ، پول از حساب مشتری کم و به حساب ما منتقل می شود. در پایان رسید خرید را به مشتری تحویل می دهیم. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر